DURUSAN Ltd.

1951 yılında kurulan firmamız; çeşitli sanayi dallarında gösterdiği başarının yanı sıra Türk el halılarını bütün dünyaya tanıtmak için büyük çaba göstermiş, 20 yılı aşkın bir süre boyunca bu sektörde en başarılı ihracatçı olarak İstanbul Ticaret Odası tarafından madalyalarla ödüllendirilmiştir.

Dünyanın başlıca büyük şehirlerinde sergiler düzenlemiş, içlerinde prens ve ülke başkanlarının da bulunduğu birçok önemli kişiyi ağırlamıştır. Amerika, Almanya, İsviçre, Belçika, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde de depolar açarak Türk el halılarının tanıtımını ve satışını yapmıştır.

1975 te geleneksel UŞAK halılarının yeniden imalatına öncü olmuş ve bu ürünleri Amerika başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmiştir.  Aynı zamanda ipek hali imalatında bir çığır açarak tarihin en ince ipek halılarını (santimetrekarede 25×25 düğüm, m² de 6.250.000 düğüm) olarak imal etmiştir.  Ancak Çinli üreticilerin bu halıları kopya etmesine engel olamamıştır.

2007 yılında halifuari.com sitesini kurmuş, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak internet üzerinden satış yapmaya başlamıştır.

Firmamızın 70 yıllık faaliyetinde hiçbir şikayet ve ceza almadığını iftiharla söyleyebiliriz.